• JEDYNKOWE WALENTYNKI

• Poczta walentynkowa w SP1 została dostarczona 10.02. Tego dnia wielu uczniów przekonało się, że jest ktoś dla kogo znaczą bardzo dużo. Zostali obdarowani przyjaźnią, a pamiętajmy, że Paulo Coelho powiedział: " Przyjaźń to najwspanialszy i najbardziej kosztowny dar. To sens i znaczenie wszystkich darów, ilekroć ludzie się obdarowują". Opiekunowie MSU dziękują wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tej pięknej akcji.   Agnieszka Łopata i Danuta Szczerbicka

• ZABAWY KONSTRUKCYJNE KLOCKAMI

• O tym, jak zabawy konstrukcyjne wpływają pozytywnie na rozwój sprawności umysłowej przekonała się ostatnio kl. 2b, która przetestowała i zgłębiła tajniki technik konstrukcji, zasad prawidłowego łączenia elementów, takich, które pozwolą uzyskać, konkretne, zaplanowane rezultaty.

Zabawa była przednia, atmosfera wesoła, a budowle niesamowite. Zapraszamy do galerii.

• DZIEŃ ŁAMIGŁÓWKI I UKŁADANKI

• To już ostatni konkurs proponowany przez MSU w semestrze pierwszym. Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania. Patrząc na zdjęcia było ciekawie, kolorowo i wesoło. Zresztą zobaczcie sami. Dziękujemy i zapraszamy do naszych kolejnych konkursów i akcji.

• UWAGA AKCJA MSU pt:

POCZTA WALENTYNKOWA | Szkoła Podstawowa Nr 28 w Rzeszowie

Z okazji Dnia  Świętego Walentego  MSU organizuje

„Pocztę Walentynkową”

Od 06.02- 09.02 wszyscy chętni będą mogli przynieść „Walentynkową kartkę” i zostawić ją u wychowawcy

10.02 Poczta Walentynkowa zostanie odebrana przez specjalnych listonoszy i trafi do adresatów

Ważne@@@

W celu usprawnienia - Walentynka musi być podpisana               (odbiorca: Imię, klasa)

MSU

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOTA

• UWAGA Feryjny KONKURS MSU -

na najciekawszą pracę związaną z kotem

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota

Międzynarodowy Dzień Kota po raz pierwszy został ustalony we Włoszech w 1990 roku. W Polsce obchodzimy go od 2006 roku z inicjatywy miesięcznika "Kot" i Stowarzyszenia "Cat Club Łódź".

I w związku z tym zapraszamy Was do konkursu Małego Samorządu Uczniowskiego począwszy od dziś możecie przygotować ilustrację przedstawiającą Waszego Mruczka.

Uwaga àdla tych, którzy nie posiadają Kotka, a chcieliby to również świetna okazja, by wykonać pracę przedstawiającą miauczącego pupila

Zadanie dla chętnych na ferie :

• Temat : „Mój Kot”
            • Wystarczy tylko użyć wyobraźni… wybrać pomysł i zaszaleć
            • Stwórz najbardziej kreatywną  pracę w której głównym bohaterem będzie Kot
            • Praca musi być  w pełni „kocia”
            • Technika dowolna
            • Konkurs przeznaczony jest dla kl. I –III ( oddziały przedszkolne)
            • Chętni wykonują pracę przez okres ferii
            • Termin oddania projektu : do poniedziałku 27 02.2023
            • Prace zostawiamy  u wychowawcy ( Opiekun MSU odbierze)

Opiekunowie MSU

• LEŚNE BANDY część 2

• W piątek, w mało sprzyjających warunkach pogodowych uczniowie klasy 5a wyruszyli w teren, aby poznawać tropy leśnych zwierząt i nauczyć się budować schronienie w lesie.

Mieliśmy dużo szczęścia, mimo że wiało i padał deszcz, w lesie było spokojnie. Nauczyliśmy się, czym różnią się tropy od śladów i pani Dominika pokazała nam, jak rozróżniać tropy. Nie było łatwo, bo wcześniej wiał wiatr i sporo z nich naruszył, ale oprócz sarny, jelenia, lisów, wiewiórki i kuny spotkaliśmy też tropy borsuka.

A potem budowaliśmy schronienie. Najtrudniej było naciągnąć linę, potem było już z górki. Ognisko, pieczenie kiełbasek i sera i nawet piosenka przy ognisku dopełniły spotkanie. Wracaliśmy bardzo zadowoleni.