• Boże Narodzenie 2022

• Najserdeczniejsze życzenia świąteczne, zdrowia, radości, spokoju i wspaniałych chwil w gronie rodziny dla wszystkich dzieci i rodziców, nauczycielom i pracownikom szkoły składa

Dyrektor SP1 Małgorzata Krysiak

• NAJPIĘKNIEJSZY STROIK BOŻONARODZENIOWY

• Ilość przyniesionych stroików przerosła nasze wyobrażenie.

Każdy inny, niesamowicie piękny.

Wszystkie zostały w niedzielę (niedzielny festyn Najazd Mikołajów na Kowary) wystawione i sprzedane.

Jesteśmy pewni, że każdy będzie dodawał uroku w nadchodzące święta i stanowił piękną ozdobę świąteczną w Waszych domach.

MSU

• Szlachetna Paczka 2022

• Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy przekazali środki na na Szlachetną Paczkę.

Dzięki Państwa hojności uzbieraliśmy 4124 zł.

Za 1700 zł zakupiliśmy kuchenkę elektryczną, 1000 zł przekazaliśmy w formie bonu do Lidla. Za pozostałe pieniądze zakupiliśmy najważniejsze produkty spożywcze oraz chemiczne, a także upominki świąteczne. Każda złotówka została wydana zgodnie z najważniejszymi potrzebami rodziny.

Po raz kolejny udowodniliśmy, że razem możemy więcej. Wspólnie rozjaśniliśmy święta osobom, które potrzebują pomocy.

Dziękujemy serdecznie za pomoc i zaangażowanie.

Katarzyna Borówek – Schmidt, Agnieszka Jała

• Moja ulubiona postać z bajki

• Biblioteka szkolna w listopadzie br. organizowała konkurs plastyczny dla uczniów klas 1 - 3 pt. "Moja ulubiona postać z bajki". Wpłynęło ponad 50 prac. Większość była naprawdę pięknie wykonana, z wielkim zaangażowaniem.Jury w składzie: wszystkie wychowawczynie klas 1 - 3 oraz bibliotekarze wybrało 3 najlepsze prace oraz przyznano 3 wyróżnienia:

1 miejsce: Kaja Tchórzewska, kl. 3a,

2 miejsce: Filip Lemiszewski, kl. 1b,

3 miejsce: Sara Hamziuk, kl. 3b.

Wyróżnieni, to: Tomek Pawlik, kl. 2a, Łukasz Smal, kl. 2a oraz Antoni Habiak, kl. 1b.

Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymają nagrody książkowe. Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy.Prace, nie tylko nagrodzone można obejrzeć w bibliotece.Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie czytelniczym. Tym razem uczniów klas: 4 – 6. Będzie to turniej wiedzy o Harrym Potterze.

• DZIEŃ GUZIKA

• Dzień Guzika w naszej szkole dobiegł końca.

Efekty pracy naszych zdolnych uczniów oceńcie sami zaglądając do naszej galerii. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy ciekawych i kreatywnych pomysłów.

Pozdrawiamy MSU

• Jarmark w Dreźnie

• 8.grudnia uczniowie klas 6-8 wybrali się na najsłynniejszy Jarmark Adwentowy, który znajduje się w Dreźnie. Oprócz wspaniałego świątecznego jarmarku zwiedziliśmy muzeum z cennymi zbiorami oraz zapoznaliśmy się z wyjątkową architekturą tego miasta. Należy dodać, że jak na zimową wycieczkę pogoda nam dopisała.

• Stroik bożonarodzeniowy

• Zapraszamy uczniów klas 4-8 do wykonania stroików świątecznych, które będą sprzedawane na festynie "Najazd Mikołajów na Kowary". Forma dowolna, stoik musi być zgrabny, łatwy do przenoszenia i estetyczny. Punkty z zachowania gwarantowane. Stroiki prosimy przynosić dopiero w czwartek i piątek czyli 15 i 16 grudnia do pokoju nauczycielskiego. Prosimy załączyć nazwisko, bo najładniejsze prace zostaną nagrodzone.

Samorząd Uczniowski kl.4-8

• Wizyta w Hucie Szkła

• Dzisiaj klasa 4a zwiedzała Hutę Szkła Kryształowego "Julia" w Piechowicach. Wycieczka dostarczyła dużo niezapomnianych wrażeń - dzieci zwiedziły hutę, Krystalium, a szczególnie dużo satysfakcji dostarczyły warsztaty grawerowania na szkle - zobaczcie sami.

• Mikołaj 2022

• Dzisiejszy Mikołaj był świętowany w naszej szkole na różne sposoby. Były gry, piosenki, paczki a nawet wypieki pierniczków, które własnoręcznie tworzyli uczniowie kl.5b z panią Justynką Lemiszewską. Weszliśmy już w nastrój przedświąteczny.

• STROIK BOŻONARODZENIOWY

• UWAGA KONKURS na

„Najładniejszy stroik bożonarodzeniowy”

Aby wprowadzić nas w klimat Bożego Narodzenia stwórz:

1. Jedyny, niepowtarzalny „Najładniejszy stroik bożonarodzeniowy”
            2. Technika dowolna
            3. Każdy stroik musi być podpisany
            4. Konkurs przeznaczony jest dla kl. I -III
            5. Termin oddania stroików tylko w dniach: 15 i 16 grudnia tj. czwartek, piątek
            6. Stroiki po okazaniu wychowawcy   będzie można zanieść tak, jak co roku na ustawione stoły koło świetlicy szkolnej – prezentacja wykonanych prac
            7. Stroiki będzie można nabyć na festynie „Najazd Mikołajów na Kowary”,

w dniu 18.12. 2022 tj. niedziela

Opiekunowie MSU

Danuta Szczerbicka  Agnieszka Łopata

Zobacz obraz źródłowy

• DZIEŃ GUZIKA

• UWAGA KONKURS -

na najciekawszą pracę z Panem Guzikiem w roli głównej.

12 grudnia swoje święto obchodzi guzik… Data ta nie jest przypadkowa. Przypada bowiem na 12 dzień 12 miesiąca, a guziki liczy się przecież tuzinami. Chociaż przez lata wymyślono różne typy zamków i zapięć, to guziki przetrwały i nie wyszły z mody.

W tym tygodniu proponujemy:

1. Temat : „Dzień Guzika”
            2. Stwórz najbardziej kreatywną  pracę z wykorzystaniem guzika
            3. Praca musi być kolorowa i w pełni „guzikowa”
            4. Technika dowolna
            5. Konkurs przeznaczony jest dla kl. I -III
            6. Termin oddania projektu : do czwartku 08.12.2022
            7. Prace zostawiamy  u wychowawcy ( Opiekun MSU odbierze)

Opiekunowie MSU

Danuta Szczerbicka  Agnieszka Łopata

•  Akcja ,,Miś" już za nami.
            Pomysłowość, wykonanie, a także napisane wiersze to wszystko razem stworzyło niesamowitą całość.
            Każde słowo, które zostało przez Was przelane na papier dowodzi, jak ważny i obecny jest w Waszym życiu Miś.
            Klasy najmłodsze również wsparły naszą akcję. Wysłuchaliśmy piękne piosenki, wierszyki i dostaliśmy piękne prace, które także chcieliśmy Wam zaprezentować.
            Dziękujemy za przygotowanie tak pięknych prac. Zapraszamy do naszej galerii.
            Pozdrawiamy MSU