• Wielkanoc

Rodziców i Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach

• DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli 21 marca: Światowy Dzień Zespołu Downa ...

UWAGA AKCJA!!!

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Dziś w pierwszy dzień wiosny obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Celem dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.

W związku z powyższym SU zapraszają całą społeczność szkolną do świętowania „DNIA KOLOROWEJ SKARPETKI” i jak co roku dopełnieniem obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest założenie dwóch niepasujących skarpetek, symbolizujących niedopasowane chromosomy.

Tym razem prosimy o ubranie w dniu 21.03.2024 tj. czwartek dwóch różnych skarpetek.

• W klasach 0 - III opiekunowie MSU przeprowadzą sondaż, gdzie było najwięcej niedopasowanych skarpetek poprzez udokumentowanie (fotka);
            • W klasach IV- VIII zostanie zorganizowany „bieg kolorowych skarpetek”;

„…Nieważne jest w moich oczach czy człowiek będzie mniej czy więcej posiadał. Ważne jest czy będzie mniej czy bardziej człowiekiem…”

Antoine de Saint-Exupéry

Opiekunowie: p W. Chmielecka; p W. Radomska oraz Samorządy Uczniowskie

• Nasz uczeń Finalistą konkursu "Zdolny Ślązak" z biologii !!!

• Pod koniec lutego Adam Sokołowski z klasy 8b brał udział w ostatnim etapie konkursu z biologii we Wrocławiu, gdzie rywalizował z uczniami z całego Dolnego Śląska.

Serdecznie mu gratulujemy, ponieważ osiągnął wysoki wynik i tym samym został FINALISTĄ tego konkursu, co daje mu dodatkowe punkty rekrutacyjne do szkoły średniej.

Adam, jestem z Ciebie bardzo dumna , bo wiem ile pracy włożyłeś w przygotowanie się do tego konkursu. Mam nadzieję, że w nowej szkole będziesz nadal rozwijał swoje zdolności, zwłaszcza biologiczno - przyrodnicze. :)

Jeszcze raz GRATULACJE !!!

Agnieszka Jała - nauczyciel biologii

• Przebudowa skweru

W zakładce Przetargi zamieszczono wybór najkorzystniejszej oferty na zadanie pn:

"Przebudowa skweru z parkingiem dla turystów przy Kompleksie Ewangelickim w Kowarach".

• Rekrutacja do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych

• Szanowni Państwo,

pragnę przypomnieć o trwającej rekrutacji do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 1 w Kowarach. Rekrutacja kończy się w dniu 8 marca 2024 r.

Jednocześnie zachęcam Rodziców do zapisania dzieci do naszej szkoły i informuję, że w miesiącach: kwiecień, maj i czerwiec odbędą się spotkania integracyjne w formie zabawowej dla dzieci zapisanych na przyszły rok do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych.

Czekamy na Państwa i Dzieci.

Małgorzata Krysiak – Dyrektor Szkoły