• Zdrowych, spokojnych, ciepłych i rodzinnych

Świąt Bożego Narodzenia,

a także pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku

Uczniom, Rodzicom, Pracownikom i Przyjaciołom

Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach

• Szlachetna Paczka

• Drodzy Nauczyciele i Rodzice!

Szlachetna Paczka dotarła już do Pani Kamili i jej córeczki Zosi.

Dziękujemy serdecznie za Państwa zaangażowanie i wpłaty. Konto zbiórki wsparły 102 osoby.

Łącznie uzbieraliśmy: 6 931,75zł. (wpłaty na konto to 6056,75zł; cukiernicze warsztaty charytatywne p. Małgorzaty Koester – 875zł.).

Za zebrane pieniądze udało nam się zakupić: 2 tony węgla (dzięki Pani Barbarze Perłowskiej, która wskazała stronę z węglem w promocyjnej cenie), kuchenkę mikrofalową, lampę stojącą, kurtkę, buty, ubranka dla dziecka, pieluszki, zabawkę z projektorem gwiazd, środki czystości oraz środki spożywcze. 1000 zł przekazaliśmy w formie bonu podarunkowego do Biedronki, a 500zł w formie bonu do Rossmanna.

Dzięki Państwu spełniliśmy wszystkie oczekiwania Rodziny. Wspólnie sprawiliśmy, że czas przedświąteczny jest dla nich pozbawiony trosk o podstawowe produkty niezbędne do życia.

Mamy nadzieję, że będzie to dla nich początek zmian na lepsze.

Jeszcze raz dziękujemy za dar serca i życzymy pięknych, pełnych dobroci, ciepła i miłości świąt Bożego Narodzenia.

• WIZYTA W MUZEUM

• W dniu dzisiejszym p Joanna Mielcarek zaproponowała klasie 6b lekcję historii troszkę inaczej. Dzięki uprzejmości p Tomka Srokowskiego, uczniowie odwiedzili Muzeum historyczne ,,Zatrzymane w czasie". Jest to miejsce stworzone z pasji, potrzeby serca, w którym historia nabiera nowego znaczenia. Nie brakuje tam historycznych eksponatów, przedmiotów na których duch przeszłości odcisnął swój ślad. Gospodarz w niezwykle ciekawy sposób opowiadał o swojej historycznej pasji , dzieląc się własnymi odczuciami. Uczniowie zadawali dużo pytań, na które p. Tomek szczegółowo odpowiadał. Dziękujemy za możliwość zobaczenia tego niezwykle interesującego miejsca, jednocześnie zachęcamy wszystkich do odwiedzin.

Joanna Mielcarek, Agnieszka Łopata

• PACZKA DLA RODZINY

• Podsumowanie akcji "Paczka dla Rodziny".

🌲💫🎁Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, dzieciom oraz rodzicom za wsparcie naszej akcji "Paczka dla Rodziny". W bieżącym roku nasza szkoła objęła pomocą 5 rodzin z naszej szkolnej społeczności. Zebraliśmy produkty niezbędne do codziennego funkcjonowania, takie jak żywność i artykuły chemiczne, oraz słodkości dla dzieci. Mamy nadzieję, że obdarowane przez nas rodziny spędza nadchodzące święta Bożego Narodzenia radośnie i spokojnie. Dla uczniów była to lekcja dobroczynności i wspólnego działania.

Organizatorzy akcji: Marzena Ropelewska - Sobczyk, Agnieszka Jała, Wioleta Chmielecka.

• Podziękowania

• Drodzy Rodzice, Mieszkańcy Kowar i Goście "Najazdu Mikołajów", to dzięki Wam udało się zebrać na konto Rady Rodziców 4360 zł! Bardzo dziękujemy! ⚘️

Szczególne podziękowania dla Mam, które z zaangażowaniem przystąpiły do działania ❤️

Nie zwalniamy tempa - Koncert Noworoczny już 12 stycznia 2024 r.!

Przewodnicząca Rady Rodziców

Aleksandra Mikicka-Hobgarska

• Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością - wyniki Konkursu

• Głównym celem konkursu plastycznego pt. "Niepełnosprawni są wśród nas" było uwrażliwienie dzieci na problemy osób z niepełnosprawnością oraz przybliżenie zagadnień takich jak tolerancja, równość i integracja. Tematyka konkursu zainspirowała Was do stworzenia niezwykłych prac plastycznych. Wasze dzieła były pełne kreatywności, empatii i refleksji nad wyzwaniami, jakie stoją przed osobami niepełnosprawnymi. Jury miało niezwykle trudne zadanie wyboru zwycięzców, ponieważ każda praca była unikalna i wyjątkowa. Ostatecznie wybrano następujących laureatów: I miejsce - Antek Habiak, kl. 2b, II miejsce - Sara Hamziuk, kl. 4b i Jakub Wachowiak, kl. 5b, III miejsce - Magdalena Karczyńska, kl. 3b. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!!! Jesteśmy dumni z Waszego zaangażowania i twórczej energii. Życzymy dalszych sukcesów artystycznych oraz kontynuacji działań na rzecz równości i szacunku dla Wszystkich!!!! Organizatorzy: Nauczyciele Specjaliści.

• DZIEŃ GUZIKA

• Dzien Guzika

UWAGA KONKURS -

na najciekawszą pracę z Panem Guzikiem w roli głównej.

12 grudnia swoje święto obchodzi guzik… Data ta nie jest przypadkowa. Przypada bowiem na 12 dzień 12 miesiąca, a guziki liczy się przecież tuzinami. Chociaż przez lata wymyślono różne typy zamków i zapięć, to guziki przetrwały i nie wyszły z mody.

Dzień guzika

W tym tygodniu proponujemy:

1. Temat : „Dzień Guzika”
            2. Stwórz najbardziej kreatywną  pracę z wykorzystaniem guzika
            3. Praca musi być kolorowa i w pełni „guzikowa”
            4. Technika dowolna
            5. Konkurs przeznaczony jest dla kl. I -III i oddziałów przedszkolnych
            6. Termin oddania projektu : do poniedziałku 11.12.2023
            7. Prace zostawiamy  u wychowawcy ( Opiekun MSU odbierze)

Opiekunowie MSU