• DZIEŃ CHŁOPAKA

•               UWAGA !!!

Już  29 września  (TJ.  NAJBLIŻSZY  PIĄTEK) Samorządy Uczniowskie zapraszają do wspólnej akcji:

Krawat na Dzień Chłopaka

MILI CHŁOPCY!

W DZIEŃ  CHŁOPAKA

KRAWAT  WDZIEJ

BĘDZIESZ  NA LEKCJACH

MIAŁ  LŻEJ

UNIKNIESZ  PYTANIA

SPRAWDZIANÓW  PISANIA

ZADAŃ DOMOWYCH  SPRAWDZANIA

I BĘDZIE TO DLA CIEBIE

SUPER  SPOKO  DZIEŃ  !!!

Opiekunowie Samorządów Uczniowskich: p. Justyna Lemiszewska, p. Katarzyna Smyk, p. Wioleta Radomska, p. Danuta Szczerbicka, p. Magdalena Macią, p. Agnieszka Łopata

UWAGA !!!

Krawat na Dzień Chłopaka

MILI CHŁOPCY!

W DZIEŃ  CHŁOPAKA

KRAWAT  WDZIEJ

BĘDZIESZ  NA LEKCJACH

MIAŁ  LŻEJ

UNIKNIESZ  PYTANIA

SPRAWDZIANÓW  PISANIA

ZADAŃ DOMOWYCH  SPRAWDZANIA

I BĘDZIE TO DLA CIEBIE

SUPER  SPOKO  DZIEŃ  !!!

• Zielono-niebieskie Kowary

• W ramach projektu "Zielone - niebieskie Kowary" grupa uczniów z naszej szkoły w środę 13.09. 23 uczestniczyła w zajęciach terenowych w naszym mieście., ktore miały na celu pokazanie uczniom "walorów" dwóch ścieżek przyrodniczych na terenie miasta Kowary: "Jedlinki" i "Zielone Karkonosze". Myślę, że młodzież dzięki tym zajęciom doceniła bardziej miejsce, w którym na co dzień mieszka. Wiedza, którą zdobyli pomoże im nie tylko w lekcjach biologii w szkole , ale pozwoli podejmować mądre " przyjazne przyrodzie i człowiekowi" decyzje w przyszłości.

tekst Agnieszka Jała

• Dzień Zielonej Edukacji

• W dniu 15 września odbyły się w naszej szkole warsztaty w ramach "Dnia zielonej edukacji", ktore prowadzone były przez p. A. Marciniak i A. Jała. Zajęcia realizowane były w ramach projektu "Zielono-niebieskie Kowary" Omawialiśmy problemy związane z magazynowaniem wody oraz zanieczyszczeniami i związaną z tym rolą "zielonej" infrastruktury w Kowarach i terenami "zielonymi" w naszej okolicy. Wiemy juz , ze bardzo cenne dla naszego regionu są lasy, parki i łąki oraz ukwiecenie naszego miasta.

Uczniowie byli bardzo zaangażowani w pracę na zajęciach, zwłaszcza wtedy, gdy wykonywali doświadczenia i obserwacje w terenie.

opiekunowie A. Jała, A. Marciniak

• Wycieczka przyrodnicza - Szklarska Poręba

• 13.09.2023 uczniowie klas czwartych SP1 wybrali się do Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie. Wycieczka była elementem projektu "Zielono-Niebieskie Kowary". Dzieci wysłuchały ciekawej prelekcji o faunie i florze Karkonoskiego Parku Narodowego oraz wykonywały ćwiczenia w rozpoznawaniu drzew podczas pieszej wędrówki przez las. Zajęcia były bardzo dobrze przygotowane i podobały się dzieciom.