• Podręczniki do religii r. szkolny 2022/23

• Klasa I„Pan Bóg jest naszym Ojcem”( dwie części)red. ks. dr Paweł Płaczek  wyd. Święty Wojciech

Klasa II„Chcemy poznać Pana Jezusa” ( dwie części)red. ks. dr Paweł Płaczek wyd. Święty Wojciech

Klasa III„Pan Jezus nas karmi” (dwie części)red. ks. dr Paweł Płaczek wyd. Święty Wojciech

Klasa IV„Miejsca pełne BOGActw” podręcznik i ćwiczeniaautorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek wyd. Jedność

Klasa V„Bóg szuka człowieka” (dwie części)red.: s. Beata Zawiślak, ks. dr Marcin Wojtasik wyd. Święty Wojciech

Klasa VI„Jezus nas zbawia”(dwie części)red.: s. Beata Zawiślak, ks. dr Marcin Wojtasik wyd. Święty Wojciech

Klasa VII„Bóg wskazuje nam drogę” (dwie części)red.: s. Beata Zawiślak, ks. dr Marcin Wojtasik wyd. Święty Wojciech

Klasa VIII„Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi”ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E.Parszewska  wyd. Jedność

• Konkursy matematyczne

• W zeszłym tygodniu odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny "Sprytnie, ambitnie i logicznie". Rywalizowały ze sobą drużyny klas siódmych i ósmych. Uczniowie zmagali się z zadaniami matematycznymi, logicznymi, tangramem oraz sudoku. Poziom w klasach ósmych był tak wyrównany, że musieliśmy przyznać dwa I miejsca.

Klasy siódme:

I m. - kl.7b

II m. - kl.7a

III m. - kl. 7c

Klasy ósme:

I m. - kl.8a

I m. - kl.8c

III m. - kl. 8b

W marcu jak co roku odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur. Zadania w tym konkursie są wymagające i wymagają od uczestników logicznego myślenia. Miło nam, że troje naszych uczniów zasłużyło na nagrodę książkową ufundowaną przez organizatorów.

Wyróżnienia otrzymali:

Julia Pojałowska kl.4a

Bartosz Sarnecki kl.8c

Juliusz Bonecki kl.8c

Gratulujemy! Dziękujemy Stowarzyszeniu Eurojedynka za ufundowanie słodyczy dla uczestników.

• KONKURSY PRZYRODNICZE W NASZEJ SZKOLE

• Na przełomie maja i czerwca odbyły się w naszej szkole 2 konkursy o tematyce przyrodniczo – ekologicznej dla klas 4-6, mające na celu poszerszenie wiedzy i umiejętności naszych uczniów dotyczących między innymi form ochrony przyrody przed szkodliwymi czynnikami oraz podkreślenie wartości najbliższych nam ekosystemów leśnych i roli jaką pełnią, nie tylko dla człowieka, ale i całego świata ożywionego.

Pierwszy konkurs przyrodniczy pod patronatem LOP – polegał na rozwiązaniu testu.

A oto wyniki:

I miejsce- Amelia Marcinkowska kl.4b

Iimiejsce- Magdalena Ojewska kl.4b

III miejsce- Adam Sokołowski kl.6b

Drugi konkurs o cykliczny konkurs odbywający się w naszej szkole pt. "Czy znam pospolite gatunki drzew?"

Uczestnicy musieli najpierw rozpoznać drzewa na ilustracjach a potem "w realu" przyglądając się liściom, gałązkom drzew iglastych i ich szyszkom.

Ostateczne wyniki:

I miejsce – Magdalena Ojewska kl.4b

II miejsce- Amelia Marcinkowska kl.4b

III miejsce- Laura Pyryt kl.4a

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza laureatom. Cieszymy się, że po czasie "pandemii" spora grupa uczniów zechciała wziąć udział w tych konkursach.

Organizatorzy konkursów:

Anna Marciniak i Agnieszka Jała

dziękujemy również za pomoc pani Anecie Macuga – Stań.

• Spotkanie pierwszoklasistów

• Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach zaprasza Rodziców i Uczniów rozpoczynających naukę w klasie pierwszej w roku szkolnym 2022/2023 na zebranie organizacyjne i spotkanie z wychowawcami klas, które odbędzie się 14 czerwca 2022 r. o godz.16.30.

• SZKOLNY KONKURS PIOSENKI

• Za nami pierwszy, po długiej przerwie Szkolny Konkurs Piosenki pt.: "Jedynkowa Estrada".

Uczestnicy występowali w dwóch kategoriach: klasy 3-5 i 6-8, wykonując również piosenki w języku angielskim. Ich występy dostarczyły nam wiele radości i wzruszeń, a oceniało je jury w składzie: Agnieszka Gierlicka, Jakub Zakrzewski,Wiesław Zakrzewski i nasza absolwentka Julia Wolniewicz

Po raz pierwszy wręczono nagrodę "Grand Prix imienia Iwony Skowrońskiej".

Pani Iwona, kiedy żyła wielokrotnie wspierała rozwój uzdolnień uczniów naszej szkoły organizując między innymi, tak bardzo przez wszystkich lubiany "Mam talent".

W ten sposób chcieliśmy uczcić jej pamięć i przypomnieć jej zaangażowanie w pracę z uczniami.

Gratulujemy bardzo dobrych występów wszystkim uczestnikom!!!

A oto laueraci:

Grand Prix i nagranie piosenki w profesjonalnym studium muzycznym otrzymała- Natalia Pająk z klasy 4b

W kategorii klas 3-5

I miejsce – Agnieszka Depczyńska – 4a

II miejsce – Zofia Stań – 5a

III miejsce - Wiktoria Rodowicz – 3a

W kategorii klas 6-8

I miejsce – Darius Korga z klasy 8c, który otrzymał również "Nagrodę Publiczności"- (pomysłodawcą był samorząd uczniowski)

II miejsce – Monika Jała – 7a

III miejsce – Dominik Okoński – 7c

Specjalne wyróżnienie otrzymała Nikola Skrzypiec – 6b

Dziękujemy naszym sponsorom: Panu Jackowi Ulickiemu, Stowarzyszeniu "Eurojedynka" oraz Radzie Rodziców przy SP1 w Kowarach oraz Paniom: Renacie Mikickiej, Barbarze Manieckiej i Izie Rykaczewskiej - Szemiot za pomoc w organizacji tego konkursu.

Organizatorzy: Dorota Dembowska – Sulik, Agnieszka Jała i Emilia Przybylska