• Ogłoszenie o przetargu

          • Szkoła Podstawowa nr 1 w Kowarach ogłasza ogłasza postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na realizację zadania pn.: Termomodernizacja sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach i montaż odnawialnych źródeł energii dla sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach. 

            Informacje w zakładce: 

          • ,,UZALEŻNIENIA NISZCZĄ MARZENIA”

          • W terminie od 12.05.2022r. do dnia 28.05.2022r. przeprowadzony został w naszej szkole,

            KONKURS PROFILAKTYCZNO – PLASTYCZNY POD HASŁEM:

            ,,UZALEŻNIENIA NISZCZĄ MARZENIA”

            -Profilaktyka uzależnień oczami dzieci i młodzieży.

            Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas 1-3 oraz 4 – 8 naszej szkoły. Podstawowym celem konkursu było zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży na temat zagrożeń wynikających z używania środków psychoaktywnych, spożywania alkoholu oraz wpływie uzależnień behawioralnych na człowieka i jego otoczenie. Ponadto zachęcenie uczniów do propagowania i prowadzenia zdrowego stylu życia, oraz kształtowania prawidłowych wzorców, z uwzględnieniem bezpiecznych form spędzania czasu wolnego i wzbudzania odpowiedzialności za zdrowie własne i innych.

            Zadaniem uczniów było przedstawienie za pomocą pracy plastycznej o dowolnej technice i formacie. Prace oceniono według następujących kryteriów,:- inwencja i pomysłowość pracy,- czytelność przekazu,- ogólne wrażenia estetyczne.

            Ostatecznie do pedagogów szkolnych wpłynęło 19 prac plastycznych. Podczas obrad komisji składającej się z pedagogów szkolnych, zdecydowano o przyznaniu nagród, wszystkim zaangażowanym uczniom w następujących kategoriach wiekowych.

            I miejsce: Tomasz Pawlik kl.1a, Natan Dyrko kl.2a, Igor Orłowski kl.3a

            II miejsce Bartosz Radomski kl. Ib ,

            Artur Sitarczuk kl. 2a,

            Laura Koster kl. 3a,

            Julia Mazur kl. 3a

            Maja Płuciennik kl.3b,

            III miejsce: Laura Moczydłowska kl.1b,

            Marcel Walczuk kl. 2a,

            Krystian Bednarz, Antoni Kloczkowski kl.3a,

            Maksym Kalinowski kl. 3b

            II grupa wiekowa klasy 4-8:

            I miejsce : Amelia Lipińska kl. 7a, Martyna Sarnecka kl.8a

            II miejsce : Maja Stępień kl.4a, Wiktor Gredes kl. 4b

            III miejsce : Amelia Pazdan, Amelia Cyganik kl.7c

            Nagrody zostaną wręczone podczas apelu w Dniu Samorządności 1 czerwca.

            Wszystkie prace konkursowe będą wyeksponowane na korytarzu budynku głównego szkoły.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie i chęci.

            Organizatorzy: Marzena Ropelewska- Sobczyk, Wioleta Chmielecka

          • Zajęcia Profilaktyczno -Edukacyjne z Policją

          • W dniach 20.05.2022r. oraz 30.05.2022r. uczniowie naszej szkoły z klas 3b, 6a, 6b, 7a, 7b, 7c uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez pedagogów szkolnych Marzenę Ropelewską-Sobczyk oraz Wioletę Chmielecką z funkcjonariuszem sierż. szt. Iwona Demkowicz z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

            Tematem prowadzonej prelekcji była odpowiedzialność prawna nieletnich, przejawy demoralizacji, agresja i przemoc wobec rówieśników i osób dorosłych oraz zasady zachowania obowiązujące w szkole i poza nią. Ponadto na zajęciach poruszono również tematy dotyczące zjawiska cyberprzemocy, oraz odpowiedzialności karnej dla sprawców tego rodzaju przestępstw. Podczas prelekcji omówiono także zagrożenia, oraz konsekwencje prawne związane z posiadaniem i zażywaniem używek i substancji odurzających.

            Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, ktoi kiedy ponosi odpowiedzialność prawną. Prowadząca funkcjonariusz sierż. szt. Iwona Demkowicz z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, przestrzegała uczniów, że niekaralność ma ogromny wpływ na ich przyszłość, oraz uwrażliwiła młodzież, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Uświadomiła również uczniów w zakresie instytucji które są powołane do udzielenia pomocy, w zakresie występowania wyżej wymienionych zagadnień.

            Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły pytania kierowane do Pani funkcjonariusz sierż. szt. Iwona Demkowicz z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

            Na zakończenie zajęć profilaktycznych, Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły podziękowali Pani funkcjonariusz sierż. szt. Iwonie Demkowicz z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, za wsparcie i pomoc w prowadzonych działaniach profilaktyczno – edukacyjnych.

          • Niesamowita lekcja

          • Chemia i fizyka w naszej szkole nigdy nie jest nudna. A to za sprawą eksperymentów, które pokazują jak bardzo ciekawy jest świat. Eksperymenty pozwalają zdobywać wiedzę w praktyce. No i czasem przydaje się też nauczyciel.

            Aneta Macuga-Stań

          • ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU – LABORATORIUM CHEMICZNO – FIZYCZNE

          • W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 8 w dwóch grupach uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu podnosząc swoje umiejętności z przedmiotów przyrodniczych, zwłaszcza z chemii i fizyki. Na zajęciach wykonywali proste doświadczenia chemiczne i fizyczne, co w dobie "pandemii" i obostrzeń z tym związanych, było dla nich szczególnie atrakcyjnym sposobem zdobywania wiedzy i rozszerzania własnych zainteresowań. Ponadto młodzież rozwiązywała bardziej skomplikowane zadania i reakcje, często wykraczające poza podstawę programową. Wykonywała również prezentacje i plakaty, które następnie przedstawiali w swoich klasach na lekcji chemii, fizyki czy biologii.

            Praca na tych zajęciach przyniosła mi, jako nauczycielowi chemii i biologii wiele satysfakcji mam nadzieję, że uczniom biorących w nich udział również :)

            Życzę im wszystkiego dobrego wierząc, że ich zapał do tych przedmiotów nie minie wraz ze zmianą szkoły ;)

            Jednocześnie zapraszam obecnych uczniów klas 7 do zapisywania się na te zajęcia w przyszłym roku szkolnym.

            Agnieszka Jała

          • Pasowanie na czytelnika

          • 11 maja w naszej bibliotece odbyło się pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych. Było miło, zabawnie, pouczająco. W przedsięwzięciu wzięły udział uczennice klasy 6b: Zuzia Hubka, Daria, Szujewska i Paulina Łukaszewicz. Popatrzmy, jak to wyglądało.

          • Konkurs logopedyczno-plastyczny

          • W terminie od 20.04 do 6.05 przeprowadzony został w naszej szkole konkurs logopedyczno- plastyczny. Do konkursu mogli przystąpić nie tylko uczniowie uczestniczący w zajęciach logopedycznych, ale wszyscy chętni. W organizacji bowiem wspierała nas szkolna świetlica. Celem konkursu było wyrobienie świadomości poprawnej wymowy, rozbudzenie wrażliwości i uwagi słuchowej, wzbogacenie słownictwa, ale przede wszystkim dobra zabawa.

            Tytuł konkursu brzmiał „Paronimy- z nimi sobie poradzimy” . Zadaniem uczniów było przedstawienie za pomocą pracy plastycznej o dowolnej technice opozycji dwóch dowolnych głosek. Oceniano zgodność pracy z tematem, pomysłowość w zestawieniu wyrazów, estetykę wykonania pracy. Ostatecznie wpłynęło 15 prac.

            Podczas obrad komisji zdecydowano o przyznaniu następujących nagród:

            I miejsce: Bartosz Radomski kl. Ib / Laura Koester kl. III a

            II miejsce: Leszek Gronek kl. 4a/ Julia Mazur kl. III a

            III miejsce: Milena Bździuch kl. II a

            Wyróżnienia otrzymali: Igor Hobgraski, Mikołaj Niemiec, Oliwier Kochman, Bartosz Głowacki, Kamil Wolski, Aleksander Pojałowski, Pola Pasternak, Robert Cielec.

            Nagrody zostanę wręczone podczas apelu w Dniu Samorządności 1 czerwca.

            Wszystkie prace konkursowe będą wyeksponowane w Centrum Wczesnej Profilaktyki Zdrowotnej, a nagrodzone zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

             

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za duże zaangażowanie i chęci.

            Organizatorzy: Joanna Adamska- Osojca, Anna Bogucka

             

          • Wycieczka kl.6a i 6b

          • 29 kwietnia klasy 6a i 6b udały się na wycieczkę z programu "Poznaj Polskę" finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Pierwszym punktem wyprawy było Muzeum Ziemi Kłodzkiej, dzieci uczestniczyły tam w warsztatach "W trybach czasu", podczas których wykonywały samodzielnie zegary.

            Potem udaliśmy się do Twierdzy Srebrna Góra, gdzie uczniowie przeszli kurs kadeta oraz nauczyli się obsługiwać XVIII – wieczną armatę. Łatwo nie było, ale wszystkim się udało. W przerwie między zwiedzaniem odbyła się obowiązkowa wizyta w McDonaldzie. Do domu wróciliśmy pełni wrażeń.

            Opiekunowie