DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI W KLASIE 1A
ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA
- 9
21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Sama data - kombinacja liczb 21 i 3 - nie jest przypadkowa, bowiem w 21 parze chromosomów u w/w osób pojawia się dodatkowo 3 - trisomia 21.
Nasza szkoła solidaryzuje się z tą inicjatywą i jak co roku zakłada skarpetki nie do pary. Ten spontaniczny, niecodzienny gest ma na celu zamanifestowanie odrębności, z której poczuciem na codzień zmagają się osoby z Zespołem Downa.
Każdy z nas jest inny. Różnimy się pod wieloma względami i ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą. Osoby z Zespołem Downa są wśród nas. Tak jak my bawią się, śmieją i spełniają swoje marzenia - bez względu na różnicę w liczbie chromosomów...Pedagog
Wioleta Chmielecka
Pedagog specjalny
Agnieszka Łopata
AKCJA HUMANITARNA
AKCJA HUMANITARNA POMOC DLA OSÓB WALCZĄCYCH NA UKRAINIE, LIST OD PARTNERSKIEGO MIASTA TEREBOWLA!!!
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Pracownicy Szkoły!
Znając Wasze wielka serca i empatyczne dusze chcemy, jako społeczność szkolna SP1 w Kowarach, czynnie okazywać solidarność z narodem ukraińskim, który przeżywa w dalszym ciągu najtrudniejsze chwile, walcząc z agresją ze strony Rosji. Otrzymaliśmy od naszego partnerskiego miasta Terebowla w Ukrainie list, z prośbą o zorganizowanie zbiórki i rozpowszechnienie listy wymienionych w nim przedmiotów wśród społeczności szkolnej i lokalnej w naszym mieście.Dlatego Drodzy rodzice,uczniowie zwracamy się do Was kolejny raz z ogromną prośbą, o aktywne włączenie się do zbiórki, poprzez którą jako społeczność szkolna i lokalna możemy wesprzeć akcję humanitarną w związku z otrzymaną wiadomością.Zebrane dary zostaną przekazane do miasta partnerskiego – Terebowla w obwodzie Tarnopolskim, które zwróciło się z prośbą o pomoc dla dotkniętych wojną mieszkańców oraz przebywających w mieście uchodźców z innych regionów Ukrainy.Akcję rozpoczynamy już od jutra (czwartku) to jest 24.03.2022 i będzie trwała do 28.03.2022r. (poniedziałku). Potrzebne rzeczy proszę o przyniesienie bezpośrednio do gabinetu pedagoga szkolnego pani Marzeny sala 18, oraz Pani Wiolety sala 19 (CZERWONY BUDYNEK). W załączniku udostępniamy list od władz partnerskiego miasta Terebowla w którym znajduje się informacja na temat potrzebnych rzeczy.
Za okazane serce, pomoc oraz ogromne zaangażowanie serdecznie dziękujemy.pedagog szkolny Marzena Ropelewska- Sobczyk, Wioleta Chmielecka oraz grono pedagogiczne SP1 w Kowarach.
Dzień tosta
9 marca po budynku Centrum Psychologiczno – Pedagogicznego rozchodził się piękny zapach, a to za sprawą tostów przygotowywanych przez uczniów klas VII I VIII. Stęsknione za tego typu akcjami dzieci tłumnie przybyły na ciepłe i chrupiące kanapki.
Podczas Dnia Babeczki oraz Dnia Tosta zebraliśmy ponad 2,400 zł. Pieniądze te przeznaczymy na najważniejsze potrzeby ukraińskich dzieci, które od najbliższego poniedziałku będą uczęszczały do naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane serce.
List Ministra Edukacji i Nauki
List do Rodziców
Lista uczniów na rok szkolny 2022/2023
W zakładce dokumenty/rekrutacja znajdują się listy zakwalifikowanych uczniów na rok szkolny 2022/2023
21 MARCA - ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA
Co mają j kolorowe skarpetki wspólnego z podnoszeniem świadomości na temat zespołu Downa?
Inicjatywa jest częścią kampanii zapoczątkowanej przez organizację Down Syndrome International, aby zachęcić ludzi do prowadzenia dialogu na temat różnorodności, wyjątkowości, integracji i akceptacji. Trend kolorowych skarpetek ogarnął ludzi na całym świecie, którzy zakładają kolorowe skarpetki nie od pary, w obchodzony co roku 21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa (ang. World Down Syndrome Day).
PRZYŁĄCZ SIĘ I TY- 21 marca, załóż do szkoły, przedszkola, do pracy… dwie różne kolorowe skarpetki- BĄDŹ Z NAMI!
Pedagog specjalny Agnieszka Łopata, pedagog Wioleta Chmielecka
Najwspanialsze Babeczki są w SP1!
Bardzo dziękujemy za przepiękne i pyszne babeczki. Uśmiech gościł dzisiaj na twarzy wszystkich uczniów naszej szkoły. Było słodko w brzuchach, a także ciepło w serduchach, bo jedząc, czyniliśmy dobro.
Wsparcie edukacyjne osób przybywających z Ukrainy
Wsparcie edukacyjne osób przybywających z Ukrainy – wypełnij formularz zgłoszeniowy!
Znasz języki wschodniosłowiańskie? Jesteś studentem, nauczycielem lub wykładowcą? Chcesz wesprzeć edukacyjnie młodych ludzi przybywających z Ukrainy? Jeśli możesz pomóc w ten sposób, to zachęcamy do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz określić rodzaj wsparcia.
Formularz zgłoszeniowy
Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki udostępniliśmy formularz rejestracyjny dotyczący wsparcia edukacyjnego dzieci i młodzieży z Ukrainy. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną i określić jej formę.
Formularz zbiera podstawowe informacje, które zostaną automatycznie przekazane do właściwego koordynatora wojewódzkiego przy kuratorium oświaty. Koordynatorzy będą kontaktowali się z wolontariuszami w miarę pojawiających się potrzeb.
W sposób szczególny do angażowania się w wolontariat edukacyjny zachęcamy nauczycieli, studentów i wykładowców. Niezwykle cenne będzie wsparcie osób znających języki wschodniosłowiańskie (ukraiński, rosyjski czy białoruski). W pomoc edukacyjną mogą się także włączyć przedstawiciele organizacji pozarządowych, firm i stowarzyszeń.
Zachęcamy do włączenia się w wolontariat edukacyjny!
Kuratorium Oświaty we Wrocławiu
8 marca - dzień babeczki
Babeczki będziemy sprzedawać na każdej przerwie w sali nr 16 w czerwonym budynku.
Cena wypieków - 5 zł.
Całkowity dochód zostanie przekazany na rzecz mieszkańców Ukrainy.
Bardzo prosimy rodziców i uczniów o włączenie się do akcji. Wypieki będzie można przynosić do sali nr 16
w czerwonym budynku 8.03.2022r. od godz. 7.45.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Pomoc dla Ukrainy
Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie,
serdecznie dziękujemy za Waszą hojność podczas zbiórki na rzecz mieszkańców Ukrainy. My tylko segregujemy, pakujemy i zawozimy w odpowiednie miejsca, a mamy co robić dzięki Wam.
W przyszłym tygodniu kolejne akcje. Wszystkie informacje przekażemy przez dziennik elektroniczny oraz facebook SP1
Dzień języka ojczystego
Nowa galeria Dzień języka ojczystego została dodana do albumu fotograficznego
15
21 lutego – Dzień Języka Ojczystego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (Międzynarodowy Dzień Dziedzictwa Językowego) – coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Według ONZ co najmniej 40% spośród języków używanych na świecie w roku 2016 zagrożonych było wyginięciem. Od 1950 r. zanikło 250 języków. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.
W poniedziałek w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji dzieci z klas 4-8 na lekcjach języka polskiego „bawiły się” słowem – rozwiązywali rebusy, zadania interaktywne, układali klocki, poszukiwali odpowiedzi na pytania dotyczące historii języka polskiego. Uczniowie klas ósmych przygotowali plakaty przypominające o tym dniu. Wszyscy dobrze się bawili.
Katarzyna Smyk, Justyna Lemiszewska
List Kuratora do szkół
Zbiórka dla Ukrainy
Drodzy Rodzice,w związku z tym, że Urząd Gminy koordynuje zbiórkę darów na rzecz Ukrainy, od jutra wprowadzamy zmianę. Na terenie naszej szkoły w dniach 1-3 marca będziemy zbierać TYLKO – baterie, latarki, powerbanki. Przedmioty, o które prosiliśmy w niedzielnej wiadomości prosimy przynosić do wyznaczonych przez Urząd Miejski miejsc – np. Hufiec harcerski przy ulicy Szkolnej 3. Zebrane dzisiaj dary jutro przekażemy do nich. Bardzo dziękujemy za odzew. Bardzo przepraszamy za zamieszanie i prosimy o wyrozumiałość.Baterie, latarki oraz powerbanki to przedmioty niezbędne dla osób przebywających w kraju dotkniętym wojną. Czasem to jedyne źródło światła czy sposób na pozostawanie w kontakcie z bliskimi. Bardzo prosimy o wsparcie naszej akcji. Przedmioty będą gromadzone w poszczególnych klasach. Zbiórka trwa do czwartku (03.03.2022r) do godz. 12.00.
Katarzyna Borówek-Schmidt i Samorząd Uczniowski
Rekrutacje do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych
W zakładce Dokumenty/Dokumenty szkolne/Rekrutacje znajduja się wnioski o przyjęcie do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych na rok 2022/2023
NAJŁADNIEJSZY ZESZYT
KONKURS KLAS I-III NA „NAJŁADNIEJSZY ZESZYT” ROZSTRZYGNIĘTY!
Lista laureatów:
Klasy pierwsze
I miejsce: Marcel Kupiec kl. 1a
II miejsce: Wojciech Szujewski kl. 1b
III miejsce: Amelia Rozebajger kl. 1a
Klasy drugie
I miejsce: Hanna Mazurak kl. 2a
II miejsce: Bartosz Knychała kl. 2b
III miejsce: Weronika Lubecka kl. 2b
Klasy trzecie
I miejsce: Jan Szujewski kl. 3b, Lena Pura kl. 3a
II miejsce: Hanna Schenk kl. 3b, Polina Hryhoroshchuk kl. 3a
III miejsce: Dobrochna Bilska kl. 3b, Igor Orłowski kl. 3a
Gratulujemy !!!
Opiekun MSU A. Klepacz
ŚWIĄTECZNA PACZKA DLA RODZINY
Drodzy Uczniowie,Rodzice,Nauczyciele,
Dziękujemy za Wasze ogromne serca i hojność, za wszystko co otrzymaliśmy, by móc przygotować Świąteczną Paczkę dla Rodziny, którą objęliśmy swoim wsparciem.
Z ofiarowanych darów spakowaliśmy paczki, w których znalazły się: żywność trwała, środki czystości, słodycze odzież i szczególne upominki.
Serdecznie dziękujemy za pomoc i okazane wsparcie. To dzięki Wam w domu naszego ucznia zagościła radość, nadzieja i przekonanie, że nikt nie jest na tym świecie sam.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie