W piątek ,,Dzień Kolorowej Skarpetki" - pokazaliśmy, że jesteśmy otwarci, tolerancyjni i solidarni, pozdrawiamy i życzymy pięknej wiosny!Dziś również Międznarodowy Dzień Poezji zapraszamy, więc do czytania literatury słowa pięknego...
Aktualności
DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI
- 21
DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI
Pedagog szkolny i MSU zapraszają do wspólnej akcji :
„Dzień Kolorowej Skarpetki”
21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! To właśnie tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Stowarzyszenie „Bardziej Kochani” wspierające osoby z Zespołem Downa zachęca do udziału w akcji poprzez założenie tego dnia kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.
Z racji tego, że 21 marca przypada w niedzielę, my naszą akcję zorganizujemy w piątek, tj.19 marca
Zachęcamy uczniów kl. 0-3 do ubrania dwóch różnych skarpetek. W tym dniu organizatorzy akcji przejdą po klasach i wykonają zdjęcia, które później będzie można zobaczyć na portalach społecznościowych szkoły.
Zachęcamy do udziału!
Pedagog szkolny Wioleta Chmielecka oraz MSU
Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on na 21. dzień 3. miesiąca w roku ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też inna nazwa tego zaburzenia - trisomia 21. Światowy Dzień Zespołu Downa jest świętem ustanowionym w 2005 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Down Syndrome International (DSI), mając na celu budowanie świadomości na temat tego, czym jest Zespół Downa, a także tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.
Zespół Downa jest odmiennością biologiczną człowieka, którego natura wyposażyła w dodatkową informację genetyczną zawartą w chromosomie 21. To ona właśnie modyfikuje rozwój i kształtuje cechy wyróżniające daną osobę pośród innych ludzi, w efekcie dochodzi do zmian tempa rozwoju tej osoby. Najdotkliwiej odczuwanym przez osoby z Zespołem Downa zaburzeniem jest osłabienie procesu zapamiętywania i zaburzenie mowy.
Nazwa tej wady genetycznej pochodzi od nazwiska angielskiego lekarza Johna Langdona Downa, który w 1866 r. pierwszy opisał podobieństwo grupy osób z odmiennym rozwojem, które nie były ze sobą spokrewnione.
NIESPODZIANKA
Poniedziałkowa, miła niespodzianka, jaka czekała na dziewczynki z kl 3b. W ten sposób koledzy z klasy uczcili ,,Dzień Kobiet " . Panie oraz koleżanki nie kryły wzruszenia - dziękujemy
Życzenia na Dzień Kobiet
Życzenia od chłopców z Samorządu Uczniowskiego dla wszystkich Kobiet małych i dużych.
DZIEŃ KOBIET
Drogie Panie, Dziewczyny dziękujemy Wam,
że czynicie ten świat piękniejszym…Dziś z okazji Dnia Kobiet życzymy Wam
Tyle spokoju, ile tylko potrzebujecie,
tyle szaleństwa, by życie nie wydawało się nudne,
tyle szczęścia, abyście nie oszalały z nadmiaru,
zaś ponad wszystko …abyście odnalazły
w ciszy swoje myśli i marzenia,
w bliskich Wam osobach siłę i piękno stworzenia,
w otaczającym świecie radość istnienia,
w kolorach, smakach i zapachach wielkość natchnienia
życzy MSU
Ferie 2021 w oku kamery
W końcu go mamy, filmik trochę spóźniony, ale fajnie jest przypomnieć sobie tamten miły, zimowy klimat. Niestety nie wszystkie pliki przesłane przez dzieci nadawały się do obróbki filmowej i dlatego nie wszyscy siebie w nim odnajdą. Mimo to zapraszamy do oglądania.
Jakość życia dzieci w Polsce - projekt
W roku szkolnym 2017/2018 w naszej szkole została zrealizowana część międzynarodowego projektu badawczego CHILDRIEN’S WORLDS- INTERNATIONAL SURVEY OF CHILDREN’S WELL –BEING.
Dzięki zaangażowaniu dyrekcji i nauczycieli badania zostały przeprowadzone wśród uczniów klas II, IV, i VI, przy pomocy kwestionariuszy ankietowych, które zostały dostosowane do możliwości rozwojowych wszystkich dzieci w wymienionych klasach.
Zasadniczym celem projektu było zebranie wiarygodnych i porównywalnych na skalę światową danych, na temat jakości życia dzieci w Polsce.
Zaprezentowane dane mogą stanowić pomoc zarówno dla rodziców, pedagogów, społeczności lokalnych, w podejmowaniu działań mających na celu zapewnienie każdemu dziecku możliwie najlepszego startu w życie.
Realizacja tego projektu i zebrane dane, były ,,swoistym głosem” dzieci w dyskusji na temat ich jakości życia i respektowania ich podstawowych praw.
Wyniki badań zostały zawarte w opracowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Biuletynie informacyjnym pt ,,Jakość Życia Dzieci w Polsce w Liczbach – Ujęcie subiektywne, który został naszej szkole przekazany jako dowód wdzięczności za uczestnictwo w projekcie i jest dostępny w gabinecie pedagoga szkolnego.
Bardziej obszerne rezultaty projektu badawczego _Children's Worlds_ zrealizowanego w 35 krajach z całego świata, tj. raporty krajowe, porównawcze oraz międzynarodowa baza danych, są dostępne na stronie internetowej www.isciweb.org.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom za udział w projekcie i zapraszamy do zapoznania się z Biuletynem Informacyjnym.
PODZIĘKOWANIE
W piątek 12 lutego zakończyliśmy zbiórkę darów na rzecz Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Zebranymi podarunkami zapakowaliśmy po brzegi dwa auta. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i za to, że nie pozostaliście obojętni na los chorych zwierząt.
1
WALENTYNKOWE MISIE
Walentynkowe misie w grupie ,,0" gotowe.Dziś, dzieci z młodszej grupy szkolnej wykonały przepiękne prace. Patrząc na te czerwone serca każdy z nas wie, jak ważna w naszym życiu jest MIŁOŚĆ. Udanych Walentynek
5
WALENTYNKI - FINAŁ
A to już finał naszych szkolnych Walentynek. W każdej klasie znalazło się grono osób, które otrzymało dowody sympatii w postaci zaadresowanej koperty. Również ukochane Panie Wychowawczynie otrzymały piękne walentynkowe serduszka.
22
Rekrutacja do klasy pierwszej i oddziałów przedszkolnych
W zakładce Dokumenty pojawiły się nowe wnioski w celu zapisania dzieci do szkoły.
Serdeczne podziękowania
Społeczność szkolna Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach serdecznie dziękuje Stowarzyszeniu Eurojedynka, które podarowało naszej szkole dwa ozonatory. W dobie pandemii jest to dla nas bardzo cenny prezent.
Jednocześnie dziękujemy Nadleśnictwu Jawor, które było darczyńcą środków finansowych pozyskanych przez Stowarzyszenie Eurojedynka, za które to środki zakupiono ozonatory.
O wielkości ludzi świadczy wielkość ich serc!
Dziękujemy!
W imieniu Społeczności szkolnej
Małgorzata Krysiak - Dyrektor SP1
DZIEŃ KOTA
17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota
Międzynarodowy Dzień Kota po raz pierwszy został ustalony we Włoszech w 1990 roku. W Polsce obchodzimy go od 2006 roku z inicjatywy miesięcznika "Kot" i Stowarzyszenia "Cat Club Łódź".
I w związku z tym zapraszamy Was do takiej nieplanowanej akcji Małego Samorządu Uczniowskiego począwszy od dziś możecie przygotować ilustrację przedstawiającą Waszego Mruczka.
Uwaga-àdla tych, którzy nie posiadają Kotka, a bardzo o nim marzą to również świetna okazja, by wykonać pracę przedstawiającą miauczącego pupila.
Prace możecie składać w sali nr.18 u p Danusi Szczerbickiej do wtorku tj.16.02
Opiekunowie MSU
Klasy III
W ostatnim czasie klasy III pozostają w duchu legend i pradawnych podań.Poszerzając wiedzę o historyczne ciekawostki wykonały makiety grodów, starych zamków.Dodatkowo, klasa III ,,a" wykonała ,,śnieżne bałwanki"
18
TŁUSTY CZWARTEK
...Może być duży lub mały
W posypce albo lukrze
Z różą, czekoladą lub budyniem.
Smakuje wybornie
Każdy go lubi a w tłusty czwartek nie wypada zjeść go niewiele...
Dziś w naszej szkole zapanowało słodkie szaleństwo.Były pączki i faworki...
20
WALENTYNKI
Poczta walentynkowa ruszyła...Pomimo zimna za oknem, nasze serca pozostają gorące. Pełne pudełko walentynkowych pozdrowień jest tego dowodem...Dziś, w zbiórce pomagała nam Amelia z kl.III ,,b", której serdecznie dziękujemy za pomoc.
11
Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych
DOKARMIAJMY PTAKI ZIMĄ!
W końcu po latach mamy prawdziwą zimę !!! Śnieg i mróz. To dla dzieci czas na wesołe zabawy na śniegu, ale pamietajmy, że dla zwierząt to częto niełatwy czas .
W tym okresie ptaki mają między innymi utrudniony dostęp do pożywienia, dlatego warto im pomagać.
Jeśli zdecydujesz się dokarmiać ptaki, to pamiętaj, że trzeba to robić systematycznie i odpowiedzialnie. Najlepszym pokarmem dla ptaków są ziarna.
Poniższe filmiki pokazują jak dobrze pomagać ptakom oraz jakie gatunki ptaków najczęściej można spotkać w naszych karmnikach.
Zachęcamy, więc do dokarmiania i obserwacji ptaków, od zawsze wiadomo, że obcowanie z przyrodą to żródło pozytywnej energii :) :) :)
Pozdrawiamy, uczniowie z koła biologicznego wraz z opiekunem Agnieszką Jała
WALENTYNKI
Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
W tym roku szkolnym w naszej szkole został zorganizowany Konkurs Kolęd i Pastorałek w wersji on-line. Uczestnicy konkursu wykazali się inwencją twórcą i kreatywnością oraz dbałością o szczegóły. Uczestników konkursu oceniało Jury w składzie:
Dorota Dembowska – Sulik
Joanna Osojca – Adamska
Doceniając wkład pracy w tych trudnych warunkach, Jury postanowiło przyznać równorzędną, najwyższą nagrodę następującym uczestnikom:
Zofia Stań
Lena Ziółkowska
Natalia Pająk
Przyznano również Nagrodę Specjalną dla Wiktorii Zakrzewskiej
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy wspaniałych występów i życzymy sukcesów muzycznych.
Dorota Dembowska - Sulik
Obejrzyjcie występy dziewcząt:
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie