Aktualności
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
ŻÓŁTY - KOLOR LATA
Lato to ulubiona pora roku. Wszystko jest kolorowe, słońce mocno świeci, napełnia nas pozytywną energią i od razu ma się ochotę na zabawę. Dlatego w czwartek 14 czerwca „obchodziliśmy” w naszej szkole kolejny kolorowy dzień. W tym dniu od rana wszystko rozjaśnił kolor żółty, a uczniów rozpierała energia, oczywiście pozytywna! Żółty to kolor wakacji, plaży, słońca i przepięknych wspomnień. Życzymy wszystkim udanych, słonecznych wakacji !
Opiekun MSU: Beata Kukiełka
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ŻÓŁTY - KOLOR LATA.
Festyn Rodzinny 2018
Konkurs matematyczny "1 z ..."
8. czerwca w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny "1 z ..." Uczniowie rywalizowali na swoich poziomach wiekowych wykazując się dużą wiedzą matematyczną. Sama wiedza mogła jednak nie wystarczyć, bo również liczył się refleks i trochę szczęścia w losowaniu pytań.
Zwycięzcami okazali się:w klasach czwartych - Szymon Wrona
w klasach piątych - Jakub Kubieniec
w klasach szóstych - Wojtek Perłowski
w klasach siódmych - Hania MichellaGratulujemy !!! Organizator: Anna Marciniak
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs matematyczny "1 z ...".
Konkursy przyrodnicze
Sukcesy w ogólonopolskich konkursach „przyrodniczych”
Jak co roku, uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursów ogólnopolskich organizowanych przez CES (Centrum Edukacji Szkolnej).
Po raz pierwszy wzięliśmy udział w konkursie z chemii i już uczniowie osiągnęli swoje pierwsze sukcesy !
- Laureatem ogólnopolskim został Szymon Wójcik (kl.7a) , a wyróżnienie otrzymała Julia Wolniewicz (kl. 7b).
- W klasach szóstych z przyrody wyróżnienie uzyskali :
Zofia Schmidt (kl.6a), Szymon Woźniak (6b),
- W klasach piątych bardzo dobry wynik uzyskali :
Aleksander Głowacki (kl.5b), Michał Policht ( kl.5b ).
Wszystkim wyróżnionym serdecznie jeszcze raz gratuluję oraz pozostałym uczniom , którzy licznie wzięli udział w tych konkursach .
Zapraszam i zachęcam jeszcze raz do pogłębiania wiedzy w tej dziedzinie
i do udziału w konkursach za rok J.
Agnieszka Jała
„Uniwersytet Dziecięcy” w Karkonoskim Parku Narodowym
Na kolejne zajęcia wybraliśmy się do Jagniątkowa do Banku Genów Karkonoskiego Parku Narodowego. Były to zajęcia z dziedziny biologicznej , a dokładnie z botaniki.
Głównym naszym zadaniem było rozpoznawanie, wg klucza, roślin zielnych w terenie . Najpierw jednak prowadząca w formie wykładu przekazała nam informacje dotyczące systematyki i budowy roślin zielnych oraz po jakich cechach najlepiej je rozpoznawać. Następnie podzieleni na grupy udaliśmy się na poszukiwanie naszych roślin. Zadanie wcale nie było łatwe, ale wiele się przy tym nauczyliśmy. Okazało się , że znacznie łatwiej rozpoznaje się drzewa , niż rośliny zielne. Poza tym mogliśmy poznać najczęściej spotykane rośliny na naszym terenie i w Karkonoszach , a także rośliny chronione i trujące.
Mieliśmy szczęście , bo dopisała nam pogoda i większość roślin miała kwiaty, więc było bardzo kolorowo i przyjemnie.Chcemy bardzo podziękować Pani Marcie Kroczek – pracownikowi KPN za bardzo profesjonalne przygotowanie zajęć i miłą atmosferę .
Agnieszka Jała i uczniowie SP1 Kowary.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii „Uniwersytet Dziecięcy” w Karkonoskim Parku Narodowym.
DZIEŃ PROMOCJI SZKOŁY
X Międzygminny Konkurs Recytatorski
We wtorek- 15.maja 2018 r, odbył się już po raz dziesiąty Międzygminny Konkurs Recytatorski w naszej szkole.
Uczestniczyło w nim 18 dzieci z Prywatnego Przedszkola „Krokodyl Schnappi” i ze szkół podstawowych z: Karpacza nr 707, Kostrzycy, Łomnicy i nr 1 w Kowarach.
Dyrektor Szkoły pani Małgorzata Krysiak powitała przybyłe dzieci, nauczycieli, rodziców oraz pozostałych gości.
Dzieci wspaniale prezentowały dowolnie wybrane wiersze. Wykazali się odwagą i ogromnym zaangażowaniem.
Organizatorzy konkursu do jury zaprosili :
p. Mirosława Góreckiego
p. Roksanę Czerwińską
p. Iwonę Skowrońską.Konkurs podzielony był na dwie grupy. Pierwszą stanowiły dzieci młodsze: przedszkolaki oraz uczniowie klas pierwszych, natomiast w drugiej znaleźli się uczniowie klas II i III.
Oczarowani członkowie jury po głębokich obradach wyłonili laureatów konkursu.Laureaci I grupy :
I miejsce ZOSIA STAŃ
II miejsce ALEKSANDRA ZIEWIECKA
III miejsce DANIEL BURDACHwyróżnienie Jędrzej Kamiński i Martyna Łukasiewicz
Laureaci II grupy :
I miejsce JULIA WÓJCIK
II miejsce LENA ZIÓŁKOWSKA
III miejsce LENA BIAŁOŻYŁ
wyróżnienie Franciszek Popławski i Iga MotylskaKażdy z uczestników otrzymał pamiątkowy Dyplom oraz prezent, natomiast laureaci- nagrody i dodatkowe Dyplomy za główne miejsca.
SPONSORZY NAGRÓD:
Urząd Miasta Kowary
Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach
Stowarzyszenie „Eurojedynka” przy Szkole Podst. nr 1 w Kowarach
p. Mirosław Górecki
W imieniu dzieci i własnym- bardzo dziękujemy!
Dziękujemy również całemu jury- za poświęcenie czasu dzieciom. P. R. Czerwińskiej za pomoc w dekorowaniu sali. Naszej koleżance p. I. Rykaczewskiej- Szemiot za pomoc w napisaniu Dyplomów.
DO ZOBACZENIA I USŁYSZENIA W PRZYSZŁYM ROKU!!! :-)
organizatorzy konkursu: mgr Anna Klepacz, mgr Jolanta Skrzyńska- Kielin
Wycieczka klas czwartych do Czech
21. maja klasy czwarte były na wycieczce w Zoo Safarii w Dvur Kralove w Czechach. Pogoda dopisała. Wiele zwierząt pokazało się na wybiegach, więc mogliśmy je podziwiać. Największą atrakcją był przejazd w wagonikach wśród dzikich zwierząt, w tym pomiędzy lwami. Niektórzy mieli gęsią skórkę. Znaleźliśmy również czas na zabawę w parku linowym. Niezapomniane chwile uwieczniliśmy na zdjęciach.
Dzień Języków Obcych
Dnia 17 maja 2018(czwartek) w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych.
Każda z klas miała do wykonania zadania:
1. Plakat wylosowanego państwa anglojęzycznego
2. Piosenkę prezentowaną przez klasę (tekst zaśpiewać po angielsku, stroje, układ taneczny).
3. Konkursy klasowe z języka angielskiego.
Pełne emocji występy klas na sali gimnastycznej zakończone zostały wyborem widowni najlepszej klasy, której to tytuł przyznano 5b, drugie miejsce 5a.
Uniwersytet Dziecięcy-Filharmonia
10 maja nasi uczniowie jako studenci Uniwersytetu Dziecięcego wzięli udział w zajęciach, które odbyły się w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Tematem byli "Kompozytorzy w czasach konfliktu". Pod okiem Pani Joanny Moryc poznali Filharmonię od kulis. Wzięli udział w próbie generalnej gdzie Orkiestrze Symfonicznej dyrygował Pan Szymon Makowski.
XI SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „POEZJA W WYKONANIU DZIECI”
W pt. 06.kwietnia odbył się kolejny raz Szkolny Konkurs Recytatorski pn. „Poezja w wykonaniu dzieci”. Zgłosiło się ponad 30 uczniów z klas I- III. Uczniowie prezentowali wiersze wielu polskich poetów: J. Tuwima, J. Brzechwy, J. Ficowskiego, H. Bechlerowej, D. Zawadzkiej, W. Chotomskiej, L.J. Kerna, D. Wawiłow i innych.
W jury zasiadły panie: I. Skowrońska, A. Burdach, A. Klepacz i J. S.- Kielin. Wyłoniono laureatów przyznając nagrody za I, II i III miejsca oraz wyróżnienia.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za recytację, rodzinom uczniów za wsparcie. Dodatkowe podziękowanie kierujemy do pani Iwony i pani Ani – jury, natomiast pani wicedyrektor A. Tyrawie, za indywidualne podziękowania. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i słodką niespodziankę. Nagrody zostaną rozdane już niebawem…
Organizatorzy konkursu: A. Klepacz, J. Skrzyńska- Kielin
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XI SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „POEZJA W WYKONANIU DZIECI”.
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
„ Człowiek jest tyle wart ile może pomóc drugiemu człowiekowi”- właśnie ta myśl towarzyszy w życiu Panu Ryszardowi Kiełkowi, który 05.04.2018r. spotkał się z uczniami klas drugich Szkoły Podstawowej nr1 w Kowarach. Pan Ryszard dumnie nosi tytuł :Przyjaciel Dzieci- Kawaler „Orderu Uśmiechu”. Szanownego gościa przywitała p. wicedyrektor mgr Alicja Tyrawa. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści „ Wujcia Rysia”. Nasz gość okazał się również miłośnikiem literatury dziecięcej. Koordynuje Kampanią „ Cała Polska Czyta Dzieciom”. Dzieciaki miały okazję posłuchać rewelacyjnej interpretacji „ Lokomotywy” oraz „ Rzepki” Juliana Tuwima. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.
PODZIĘKOWANIE
Uczniowie naszej szkoły, jak co roku wzięli udział w akcji charytatywnej na rzecz bezdomnych psów i kotów z jeleniogórskiego schroniska. Zaangażowanie uczniów było duże, dlatego udało się zebrać sporo karmy, kocyków, posłań dla kotów oraz zabawek. Wszystkie dary „pojechały” już do schroniska. Miło było sprawić kolejną niespodziankę bezdomnym zwierzakom. Może pewnego dnia znajdzie się ktoś, kto podaruje im prawdziwy dom. Za „wielkie serce” dziękuję uczniom, rodzicom. wychowawcom oraz dzieciom z naszych oddziałów przedszkolnych. Specjalne podziękowanie dla Pana Maksymiliana Gronka, który zachęcił klientów sklepu NETTO w Karpaczu do wzięcia udziału w naszej akcji.
Organizator akcji: Beata Kukiełka
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii PODZIĘKOWANIE.
STROIKI WIELKANOCNE
Mały Samorząd Uczniowski rozstrzygnął konkurs na najładniejszy stroik wielkanocny:
I miejsce IGA MOTYLSKA 3b
II miejsce DOMINIK OKOŃSKI 3c
SZYMON KALINOWSKI 3c
III miejsce SAMUEL HAMZIUK 3b
IGOR SZLACHETKA 3a
WYRÓŻNIENIA:
AREK SKIBIŃSKI 2b
DARIA SZUJEWSKA 2b
ADRIAN GWIŻDŻ
MICHAŁ WOJTUNIK-STANOWSKI 3c
MAKSYMILIAN I ZOSIA STAŃ
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii STROIKI WIELKANOCNE.
PROJEKT POLSKO-CZESKI
PROJEKT POLSKO-CZESKI
Wyjazd do Vrchlabi w ramach spotkania partnerskiego „Zimowe sporty” odbył się w dniach 05.03.-07.03.2018 . Był to projekt w ramach „Vrchlabi i Kowary wspierają wysportowane dzieci” współfinansowego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.
Uczestnikami tego wyjazdu byli uczniowie ze szkoły z Vrchlabi oraz po 10 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 w Kowarach. Uczniowie brali udział w zajęciach z narciarstwa alpejskiego, narciarstwa biegowego oraz łyżwiarstwa.
Każdy z uczestników z ogromnym zaangażowaniem brał udział w zajęciach sportowych.. Zorganizowany wyjazd do Vrchlabi to trzecie z 8 przewidzianych w ramach wspólnego projektu spotkań sportowych. Wszyscy uczestnicy na koniec otrzymali sportowe upominki.
Dzięki projektowi zarówno młodzież jak i dorośli mają okazję przełamać barierę językową, poznać obyczaje i kulturę sąsiadów i wzmocnić partnerskie więzi ,,Vrchlabi i Kowary wspierają wysportowane dzieci''.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii PROJEKT POLSKO-CZESKI.
WITAJ WIOSNO!
POWITANIE WIOSNY
21 marca 2018 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach obchodzili pierwszy dzień wiosny. Tego dnia w ubraniach uczniów dominował kolor zielony. Na początku uczniowie klasy 2b i 3b zaprezentowali wiosenne przedstawienie w trakcie którego śpiewali wiosenne piosenki, recytowali wiersze oraz wykonali układ taneczny BELGIJKA
Następnie wszyscy uczniowie kl. I – III udali się wraz z marzanną na przemarsz po najbliższej okolicy. Pomimo zimowej aury w dobrych nastrojach budziliśmy Panią Wiosnę. Korowód stworzony przez uczniów i nauczycieli był niezwykle barwny, a wszystko to za sprawą kolorowych pomponów i kwiatów przygotowanych na tę okazję przez uczniów.
Po powrocie do szkoły nastąpiło tradycyjne palenie marzanny na boisku szkolnym. Dzieci witały wiosnę śpiewem i radosnymi okrzykami.
Miejmy nadzieję, że wiosna z takim powitaniem szybko do nas zawita.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WITAJ WIOSNO!.
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
DBI 2018 obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią.
I w tym roku nasza szkoła brała udział w akcji Dzień Bezpiecznego Internetu. Klasy młodsze i starsze spotkały się na apelu w dniu 21 lutego. Przedstawiły prezentacje i scenki o tematyce bezpiecznego Internetu. Klasy starsze brały udział w konkursie na plakat „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci” oraz przez cały tydzień zapoznawały się z tematyką bezpiecznego Internetu na zajęciach komputerowych i informatyce.Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU .
Walentynki u młodszych
Nie tylko dorośli obchodzą walentynki. To też ważny dzień dla młodszych uczniów. Jednym z najpiękniejszych walentynkowych zwyczajów jest poczta walentynkowa. Mały Samorząd przez tydzień zachęcał uczniów klas I-III do wykonywania bliskim osobom „walentynek”. Ruszyła więc poczta walentynkowa. Przygotowane zostało specjalne pudełko, do którego można było wrzucać kartki „od serca”. W środę 14 lutego w szkole panował nastrój przepełniony przyjaźnią i sympatią. Na wspólnym apelu uczennice klasy 2a przedstawiły krótką historię walentynek oraz zwyczaje panujące w tym dniu w różnych krajach. „Walentynki” zostały przekazane adresatom. Wykonane kartki były różnorodne, udało się jednak wybrać najpiękniejszą. Jej autorem okazał się Samuel Hamziuk z klasy 3b. GRATULUJEMY! Przy tej okazji zostały także wręczone dyplomy i upominki za konkurs na „Najładniejszy zeszyt”. Oto laureaci:
I miejsce -Natalia Mularska kl.2a
II miejsce - Karolina Szustak kl.3a
III miejsce-Gabriel Chadryś kl.1a
GRATULUJEMY!
Opiekun MSU: Beata Kukiełka
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Walentynki u młodszych.
Przeciwdziałamy uzależnieniom
W ramach programu "Przeciwdziałamy uzależnieniom" w styczniu 2018 roku odbyła się IV edycja MIĘDZYGMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO na temat "Spędzanie czasu bez uzależnień".
Jury w składzie: Olga Badura, Paulina Zając i Wioleta Chmielecka nagrodziło prace następujących uczniów:
I miejsce - Amelia Pazdan, klasa III, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kowarach
I miejsce - Sebastian Stępień, klasa IV, Szkoła Podstawowa w Mysłakowicach
II miejsce - Hanna Szewczyk, klasa VI, Szkoła Podstawowa w Podgórzynie
III miejsce - Dominika Krupa, klasa VII, Szkoła Podstawowa w Mysłakowicach
Wyróżnienia:
Filip Cisowski, klasa VII, Szkoła Podstawowa w Mysłakowicach
Aleksandra Graff, klasa VII, Szkoła Podstawowa w Mysłakowicach
Aleksandra Pajor, klasa VII, Szkoła Podstawowa w Mysłakowicach
Kacper Kalisz, klasa VII, Szkoła Podstawowa w Mysłakowicach
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział.
Organizator - Iwona Skowrońska
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie