• Spotkania i zajęcia

Spotkanie 1
          19 lutego 2018 r. odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne koordynatorów
          i dyrektorów szkół SP 1 i SP 3 w Kowarach.
          Podczas spotkania omówiono zasady współpracy w ramach sieci "Aktywna tablica", zaprezentowano stronę internetową, na której będą zamieszczane sprawozdania, scenariusze i inne materiały metodyczne przydatne na lekcjach prowadzonych za pomocą narzędzi TIK, przedstawiono też harmonogram pierwszych lekcji otwartych w ramach Międzyszkolnej Sieci Współpracy Nauczycieli stosujących TIK.

Spotkanie 2
          16.03.2018 r.- Spotkanie koordynatorów.
          Szkolni koordynatorzy Sieci Współpracy "Aktywna tablica" omówili problemy techniczne z jakimi spotkali się w czasie realizacji projektu, wymienili się pomysłami i ciekawymi sieciowymi zasobami edukacyjnymi, które można wykorzystać w edukacji.
          Te przydatne materiały i linki do zasobów sieciowych zostały zamieszczone na stronie internetowej https://bibliotekasp3kowary.wixsite.com/informatyka,  w zakładce "Ciekawe zasoby sieciowe" oraz w zakładce "Poradniki".

Spotkanie 3 i 4
          17.05. oraz 18.05.2018 r.- Lekcje otwarte w SP nr 3 im. Józefa Gielniaka w Kowarach
          Nauczyciele biorący udział w Sieci Współpracy obejrzeli dwie lekcje otwarte.
          W klasie 7 była to lekcja poświęcona "Uzależnieniom behawioralnym". Uczniowie pracowali w grupach z wykorzystaniem laptopów, rozwiązywali różnorodne ćwiczenia interaktywne przygotowane przez nauczyciela na ClassFlow.
          Lekcja otwarta w klasie 3 dotyczyła utrwalenia tabliczki mnożenia. Uczniowie pracowali w grupach przy różnych zadaniach matematycznych (5 stacji), po 5 minutach przechodzili do następnej stacji, na której rozwiązywali kolejne zadania. Każdy uczestnik gier był kontrolowany przez grupę co do poprawności wykonanego zadania.

Spotkanie 5
          29.05. 2018 r.- Lekcje otwarte w SP nr 1 w KowarachPiąte spotkanie odbyło się w SP nr 1 w Kowarach.

Zaproszeni nauczyciele kowarskich szkół oraz rodzice uczniów obserwowali zajęcia z matematyki prowadzone w klasie 4d przez Krzysztofa Lemiszewskiego – nauczyciela matematyki.
          Lekcja otwarta dotyczyła ćwiczeń w zamianie jednostek długości. Na początku uczestnicy obejrzeli film z portalu youtube.com "Zamiana jednostek długości". Następnie w ramach ćwiczeń utrwalających umiejętności uczniowie rozwiązywali interaktywne zadania przygotowane w programie IQ Board Interactiv oraz na platformie ClassFlow na tablicy interaktywnej. Poprawność wykonanych zadań była natychmiast weryfikowana przez program komputerowy, co determinowało tempo pracy oraz satysfakcję uczniów z wykonanej pracy.

Scenariusz zajęć z matematyki

Spotkanie 6
          05.06. 2018 r.- Lekcje otwarte w SP nr 1 w Kowarach
          Lekcja otwarta dotyczyła powtórzeniu wiadomości dotyczących obliczania pola i obwodu prostokąta. Uczniowie rozwiązywali interaktywne ćwiczenia przygotowane na ClassFlow na tablicy interaktywnej oraz wykonywali interaktywne zadania dostępne w e-podręczniku do klasy czwartej wyd. GWO. W lekcji jako obserwatorzy uczestniczyli nauczyciele kowarskich szkół oraz rodzice uczniów