• Międzyszkolna Sieć Współpracy Nauczycieli

Po co nam sieć?

Cele ogólne:

- Rozwijanie kompetencji nauczycieli w zakresie technologii informacyjno -  komunikacyjnych:  zdobywanie nowej wiedzy, umiejętności i postaw, jakie mogą być użyteczne podczas wykorzystania TIK na zajęciach edukacyjnych,

- Tworzenie rozwiązań - wypracowanie narzędzi, scenariuszy, materiałów, które są pomocne w radzeniu sobie z pracą w kontekście indywidualnych zadań zawodowych.

Spotkanie inauguracyjne Międzyszkolnej Sieci Współpracy Nauczycieli

W środę, 19 lutego 2018 r. w pracowni komputerowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Kowarach odbyło się inauguracyjne spotkanie przedstawicieli kowarskich szkół podstawowych tworzących międzyszkolną sieć współpracy nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu (MSWN). Celem spotkania było wypracowanie wspólnego planu działań w ramach programu "Aktywna tablica", harmonogramu lekcji otwartych z zastosowaniem TIK oraz zaprezentowanie strony internetowej  https://bibliotekasp3kowary.wixsite.com/informatyka, na której będą zamieszczane scenariusze zajęć, ciekawe materiały do lekcji, sprawozdania i zdjęcia z zajęć prowadzonych z zastosowaniem tablic interaktywnych i narzędzi TIK.

W spotkaniu, uczestniczyli e-koordynatorzy szkolni projektu „Aktywna tablica” z dwóch kowarskich szkół podstawowych: Ewa Merta z SP nr 3 i Krzysztof Lemiszewski z SP nr 1 oraz dyrektorzy obu szkół.

Propozycja działań Międzyszkolnej Sieci Współpracy Nauczycieli

Harmonogram zajęć otwartych