• REGULAMIN ŚWIETLICY

• Regulamin świetlicy w Szkole Podstawowej nr 1 w Kowarach

1. Do świetlicy szkolnej zapisywane są dzieci obojga pracujących rodziców po złożeniu pisemnej deklaracji.

2. Dzieci przyjmowane są do świetlicy od godziny 6.45.

3. Dzieci są odbierane ze świetlicy w godzinach zadeklarowanych przez rodziców (prawnych opiekunów), najpóźniej do godziny 16.00.

4. Świetlica jest czynna w dni, w których odbywają się zajęcia dydaktyczne, wychowawcze, opiekuńcze w szkole zgodnie z ustaleniem dyrektora szkoły oraz kalendarzem roku szkolnego.

5. Uczeń zobowiązany jest do samodzielnego przychodzenia do świetlicy bezpośrednio po zakończeniu zajęć lekcyjnych i zgłoszenia swojej obecności nauczycielowi.

6. Zapisy do świetlicy trwają do 15 września bieżącego roku szkolnego.

7. Wszelkie odstępstwa od godzin przyjmowania i wydawania dzieci, rodzice (prawni opiekunowie) zgłaszają wychowawcom świetlicy na piśmie.

8. Dziecko przyjmowane do świetlicy powinno być zdrowe.

9. W przypadku choroby dziecka w trakcie jego pobytu w świetlicy rodzice (prawni opiekunowie) niezwłocznie odbierają dziecko ze świetlicy.

10. Przyprowadzać lub odbierać dzieci mogą także upoważnione na piśmie przez rodziców (prawnych opiekunów) osoby, które mają zdolność do czynności prawnych.

11. Osoba upoważniona do odbioru ucznia ze świetlicy, zwłaszcza po raz pierwszy, powinna posiadać przy sobie dowód tożsamości (w przypadku ucznia od 10 do 13. r. ż. legitymację szkolną) i na żądanie pracowników świetlicy okazać go.

12. Wychowawca/nauczyciel może odmówić wydania dziecka w przypadku, gdy stan osoby zamierzającej odebrać dziecko będzie wskazywał, że nie jest ona w stanie zapewnić dziecku bezpieczeństwa.

13. W przypadku nieodebrania dziecka ze świetlicy w godzinach funkcjonowania placówki nauczyciel odpowiedzialny za dziecko zobowiązany jest powiadomić o tym fakcie dyrektora szkoły, a także skontaktować się telefonicznie z rodzicami (prawnymi opiekunami) dziecka lub inną upoważnioną osobą, wskazaną w upoważnieniu.

14. W razie wyczerpania wszystkich możliwości odbioru dziecka przez rodziców, prawnych opiekunów lub innych osób upoważnionych, nauczyciel ma obowiązek powiadomić o zaistniałej sytuacji policję.

15. Do czasu odebrania dziecka przez rodziców (prawnych opiekunów), innej upoważnionej osoby lub policji, nauczyciel/wychowawca świetlicy nie może wraz z dzieckiem opuścić terenu szkoły, ani pozostawić dziecka pod opieką innej osoby.

16. Wychowawcy świetlicy nie ponoszą odpowiedzialności za pozostawione w świetlicy przedmioty.

17. Za zniszczenie przedmiotów będących wyposażeniem świetlicy materialnie odpowiadają rodzice/opiekunowie prawni.

18. Nauczyciele – wychowawcy świetlicy współpracują z rodzicami, wychowawcami klas, pedagogiem szkolnym celem rozwiązywania napotkanych trudności wychowawczych.

19. Możliwość uczęszczania dziecka do świetlicy może zostać zawieszona w przypadku gdy rodzice/ opiekunowie prawni nie przestrzegają regulaminu świetlicy.

20. Nie podlega opiece wychowawców dziecko, które nie dotrze do świetlicy. Obowiązkiem dziecka jest zgłosić się u wychowawcy po wejściu do świetlicy. Odpowiedzialność wychowawcy świetlicy za dziecko rozpoczyna się z chwilą przybycia dziecka do świetlicy.

DYREKTOR SP NR 1 W KOWARACH

MAŁGORZATA KRYSIAK