• Spotkanie klas młodszych

• W terminie 04 – 06.maja, 20 uczniów klas trzecich z naszej szkoły oraz 20 uczniów ze szkoły w Svobodzie – Czechy uczestniczyło w powyższym projekcie. Przebywali w Domu Wczasów Dziecięcych „Margo” w Bukowcu. W dniu przyjazdu wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach integracyjnych przygotowanych przez p. Ilonę . Pani Dagmar – w skrócie Dasza i p. Martina (wychowawcy z Czech) solidnie pomagały, a p. Jola aparatem dokładnie utrwalała pierwsze chwile i zabawy uczniów. Natomiast piątek, drugi cały dzień pobytu przebiegał bardzo intensywnie. Byliśmy na ciekawych zajęciach w „Książnicy Karkonoskiej”, w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze, po obiedzie w Parku Miniatur w Kowarach, a po kolacji uczyliśmy się profesjonalnych kroków do czeskiego tańca – polka i do polskiego – poloneza, poznaliśmy kroki… czekolady. Bawiliśmy się wspaniale !!! Odwiedził nas również pan dyrektor ze Svobody. Nasze panie dyrektorki odwiedziły nas w sobotę podczas ewaluacji, kiedy przypomnieliśmy sobie wspólne przeżyte dni oraz uczniowie szczerze napisali, co najbardziej podobało im się, a co zmieniliby.
          Pożegnaliśmy się po drugim śniadaniu – niespodziance, ale jeszcze się spotkamy ! „UMBA LALA UMBA, ALI ALI DEO, KASA KAMA KAWA, OOO DOMINO”- to znają tylko wtajemniczeni…
          Dodamy, że jesteśmy bardzo dumne z zachowania naszych uczniów i gości z Czech – to były naprawdę miło spędzone dni.
          Ilona Werner
          Jolanta Skrzyńska- Kielin

Projekt „ Śladami przodków” Nr. Cz. 11.4.120/0.0/0.0/16_012/0000582/ERN/43 jest współfinansowany ze
          środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków